7 I M

Dressage Start List for Saturday 12th June 2021

 

Start Time

Number

Rider

Horse

J/S

INTRO A

10:00 AM

4

Miss Deborah Parker

Mill Unica

S

10:06 AM

7

Miss Lauren Hand

Dillan’s Destiny

S

10:12 AM

14

Mrs Sue Markin

Cenzor Zita

S

10:18 AM

15

Mrs Kay Walker

Sir Kenagh

S

10:24 AM

11

Miss Holly Stubbins

Osberton Stargazer

S

10:30 AM

19

Miss Fay Hanson

Hilston Abby

J

10:36 AM

BREAK

10:42 AM

28

Miss Rebecca Mowforth

Birchill messi

S

10:48 AM

29

Miss Elspeth Ibbotson

Nemesis

J

10:54 AM

30

Miss Charlotte Jackson

Doneybrewer Touch

S

11:00 AM

31

Miss Laura Clarke

Penhill Promising Vision

S

11:06 AM

27

Mrs Andrea Shackleton

Marafong

S

 

BREAK

INTRO B

11:12 AM  

11

Miss Holly Stubbins

Osberton Stargazer

S

11:18 AM

19

Miss Fay Hanson

Hilston Abby

J

11:24 AM

28

Miss Rebecca Mowforth

Birchill messi

S

11:30 AM

29

Miss Elspeth Ibbotson

Nemesis

J

11:36 AM

30

Miss Charlotte Jackson

Doneybrewer Touch

S

11:42 AM

31

Miss Laura Clarke

Penhill Promising Vision

S

11:48 AM

20

Mrs Lynn Whittaker

Trooper

S

11:54 AM

32

Mrs Jayne king

Little Alb

S

12:00 PM

BREAK

12:06 PM

3

Mrs Alison Firman

Florence

S

12:12 PM

4

Miss Deborah Parker

Mill Unica

S

12:18 PM

13

Miss Claudia Martin

Llanstephan Llanwynog

S

12:24 PM

1

Ms Heather Martin

Billy

S

12:30 PM

10

Mrs Nicola Griffiths

Hillside Puissance Special

S

12:36 PM

16

Miss Lucy Russell

Travelling Light

S

12:42 PM

33

Miss Elizabeth Biggin

Heathersedge Double Vision

S

12:48 PM

12

Miss Michelle Mills

Just Murphy ll

S

12:54 PM

34

Miss Srah Twigg

Tinker

S

 

BREAK

PRELIM 7

1:30 PM

10

Mrs Nicola Griffiths

Hillside Puissance Special

S

1:36 PM

16

Miss Lucy Russell

Travelling Light

S

1:42 PM

33

Miss Elizabeth Biggin

Heathersedge Double Vision

S

1:48 PM

2

Miss Ciara Martin

Billy

S

1:54 PM

9

Miss Ellie Caudwell

Lurgoe Prince

S

2:00 PM

24

Mrs Rachel Bloomer

Dolly

S

2:06 PM

BREAK

2:12 PM

35

Miss Elizabeth Cattermole

Thistledown Land of my Fathers

J

2:18 PM

 

 

 

 

2:24 PM

34

Mrs Sarah Twigg

Tinker

S

2:30 PM

37

Miss Sami Hodson

Micko Thriller

S

2:36 PM

38

Miss Emily Ward

Bel Air I

S

2:42 PM

36

Miss Linda Gray

Rowhurst Rosie

S

 

BREAK

PRELIM 14

2:54 PM

21

Miss Bethany Frear

On Show

S

3:00 PM

 

 

 

 

3:06 PM  

37

Miss Sami Hodson

Micko Thriller

S

3:12 PM  

38

Miss Emily Ward

Bel Air I

S

3:18 PM

BREAK

3:24 PM

5

Miss Christie Marsden

Co De La Bert

S

3:30 PM

8

Mrs Denny Bailey

Embla Coppice

S

3:36 PM

18

Miss Jasmine Blake

Toffee

S

3:42 PM

26

Mrs Tori Gray

Rocky IX

S

3:48 PM

22

Miss Yasemin Abukan

Duke 2

S

3:54 PM

BREAK

NOVICE P.Y.O

4:00 PM

36

Miss Linda Gray

Rowhurst Rosie

S Novice 28

4:06 PM

22

Miss Yasemin Abukan

Duke 2

S Novice 27

4:12 PM

25

Mrs DeborahWilliams

Topflight Rio

S Novice 27

4:18 PM

6

Mrs Donna Blizard

Kingston

S

4:24 PM

17

Mrs Jackie Naylor

Toffee

S Novice 27

4:30 PM

23

Miss Angel Gillott

Penhalagon Danny Davito

S Novice 34

4:36 PM

21

Miss Bethany Frear

On Show

S Novice 27